آموزش تبلیغات در اینستاگرام ، بازدهی فوق العاده و هزینه ی مناسب

تبلیغات در اینستاگرام  ، یکی از ساده ترین و عمومی ترین و درعین حال قوی ترین شیوه های تبلیغات است که هر شخص و یا شرکتی میتواند از آن به بهترین نحو برای کسب درآمد و برندینگ و همچنین فروش در اینستاگرام ،  استفاده کند. با وجود مثبت 20 میلیون کاربر ایرانی اینستاگرام ، این شبکه اجتماعی محبوب موبایلی ، در ایران نیز به یکی از روش های تبلیغاتی موثر و یکی از بهترین بستر ها برای کار در منزل برای بسیاری از عامه مردم ،  تبدیل شده است.

این مقاله به درد چه کسی میخورد ؟ اگر صاحب یک کسب و کار بزرگ و یا کوچک هستید و یا اینکه میخواهید کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید و به دنبال یک روش تبلیغات موثر وبا هزینه ی مناسب  هستید ، خواندن این مقاله را به شما توصیه میکنیم.

تبلیغات در اینستاگرام ، فرصتی که از دست دادنش گناه است!

تبلیغات در اینستاگرام یک فرصت طلایی است و از نظر من کسی که بهترین فرصت های زندگی اش را نادیده میگیرد ، گناه کار است و شاید هیچگاه نتواند خودش را ببخشد . مهمترین مزیت و نکته ی مثبت تبلیغات اینستاگرام این است که برای هر کسب و کاری ، با هر ابعاد و هر اندازه ای ، فرصت برای تبلیغ ، معرفی شدن و برند شدن هست.

تبلیغات در اینستاگرام

بعد از خواندن این مقاله چه چیزی به دانش شما اضافه خواهد شد ؟

 • نقطه ی شروع تبلیغات در اینستاگرام
 • مشتری و محصولتان را بهتر بشناسید
 • قلاب تبلیغاتی را چطور طراحی کنیم؟
 • چه زمانی تبلیغ کنیم ؟
 • کجا تبلیغ کنیم ؟
 • آمار بگیرید
 • امید ، تلاش ، موفقیت

تبلیغات در اینستاگرام

نقطه ی شروع تبلیغات در اینستاگرام

نقطه شروع تبلیغات در اینستاگرام ، داشتن یک رسانه از جنس خود اینستاگرام است. یعنی شما قبل از هرچیز باید یک صفحه برای کسب وکارتان به صورت اصولی ایجاد کرده و برای محتوایی که میخواهید در اختیار دنبال کنندگانتان قرار دهید برنامه داشته باشید. محتوا و تولید آن مسئله ای بسیار مهم است و بسیاری از کسب و کارها نیز به خاطر عدم توجه به این موضوع شکست میخورند.

فالو کنید

حالا سوال اینجاست ، محتوایی که شما برای کسب و کارتان میخواهید در اختیار کاربرانتان قرار دهید چیست ؟ اجازه دهید قبل از فکر کردن در مورد این سوال ، نمونه ای که در ابتدای این مقاله برای شما مطرح کردیم ( اوم ترش ) را بررسی کنیم. اگر به دقت به مطالب این پیج دقت کنید ، ادمین آن سعی دارد با قرار دادن تصاویر خوب از محصول و همچنین کلیپ هایی که افراد مختلف در حال خوردن لواشک ها و ترشی ها هستند ، به نحوی دل کاربران را آب بیاندازد و فکر مخاطب را درگیر این موضوع کند.

این موضوع آنقدر ادامه پیدا خواهد کرد که شما در برابر این تصاویر تسلیم شده و نهایتا سفارش میدهید. تعداد کامنت های بالا در زیر پست ها ، نشان میدهد که چقدر در کنترل ذهن کاربران موفق عمل کرده است.  نکته مثبت دیگری که در بازاریابی آنها وجود دارد استفاده از بازاریابی دهان به دهان است. کافیست کامنت ها را بخوانید . آنوقت متوجه میشوید که چه تعداد از افراد با دیدن مطالب جذاب دوستان و آشناهایشان را در قسمت کامنت تگ کرده اند. بازاریابی دهان به دهان یعنی مشتری های شما ، هم مشتری و هم رسانه ی تبلیغاتی شما هستند.

در صفحه اومترش در اینستاگرام جمعیت زیادی از افراد دور این کسب و کار جمع شده اند که بسیاری از آنها حتی یک بار هم خرید نکرده اند و فعلا هم قصد خرید ندارند.اما چرا دنبال کرده اند ؟ دلیل این موضوع همان محتوای عالی است. بسیاری از فالوور ها میخواهند ویدیو ها و تصاویر مختلف را ببینند و از دیدن آنها لذت ببرند. آنها نمیدانند که روزی در دام تصاویر و ویدیوهای این پیج قرار گرفته و در برابر خرید و تجربه یکی از محصولات ، تسلیم خواهند شد.

پیشنهاد میکنم مطلب زیر را از دست ندهید ( بزودی )

درآمد از اینستاگرام ( داستان واقعی راه اندازی کسب و کار 30 میلیون تومانی من در یک ماه )

حالا که اهمیت داشتن یک محتوای خوب را درک کردید ، نوبت به این رسیده است که شما نیز قبل از هرچیز در مورد محتوایی که میخواهید به صورت مداوم برای مخاطبینتان منتشر کنید کمی فکر کنید. پیشنهاد میکنم وقت بگذارید و پیج کسب و کارهای مشابه خودتان را در اینستاگرام  را ببینید . آنها چه محتوایی تولید میکنند ؟و شما چطور میتوانید بهتر از آنها عمل کنید ؟

 

تبلیغات در اینستاگرام

مشتری و محصولتان را بهتر بشناسید

قدم بعدی تبلیغات در اینستاگرام شناخت مشتری و محصول است. فرقی نمیکند محصول شما ارائه ی یک خدمت باشد و یا فروش یک کالا. هر کاری که میکنید باید دقیقا بدانید که مشتری شما چه جنسی از افراد هستند و چه محصولی بیشتری به درد آنها میخورد. هرچه بیشتر در مورد مشتری بدانید بهتر میتوانید نیازش را برطرف کنید و هرچه بیشتر در مورد محصولات و ویژگی های آنها بدانید ، بهتر میتوانید محصولات را با نیاز مشتری تطبیق بدهید.

دانستن این که مشتری چه میخواهد و محصول چه ویژگی هایی دارد علاوه بر نکات مثبت ذکر شده ، میتواند به شما در طراحی هر چه بهتر قلاب تبلیغاتی که در قسمت بعد در مورد آن صحبت میکنیم ،  کمک کند.

تبلیغات در اینستاگرام

قلاب تبلیغاتی را چطور طراحی کنیم؟

برای تبلیغات در اینستاگرام و هر جای دیگری ، نیاز به یک قلاب تبلیغاتی خوب وجود دارد . اما منظور ما از قلاب تبلیغاتی چیست؟

برای اینکه بتوانیم محصول را به کاربران اینستاگرامی معرفی کنیم نیاز به یک قلاب داریم که آن را در ذهن مخاطبین انداخته و آنها را به سمت کسب و کار خودمان بکشم. این قلاب همان ویدیو و یا عکس تبلیغاتی است.

نکته جالبی که وجود دارد این است که وقتی با افرادی که برای مشاوره بازاریابی مراجعه میکنند صحبت میکنم ، متوجه این موضوع میشوم که از دید آنها ، طراحی یک ویدیو و یا تصویر تبلیغاتی بسیار کار پیش پا افتاده ایست در حالی که این موضوع به شدن روی تعداد مخاطبی که جذب میکنید تاثیر دارد.

بارها این موضوع را تجربه کرده ام و نتیجه ی یک بنر تبلیغاتی خوب در اینستاگرام را تست کرده ام. زمانی که برای یکی از گالری ها و تولید کننده های طلا در ایران ، کمپین های تبلیغاتی اینستاگرام را تنظیم میکردیم ، چندین بار ، داشتن یک محتوای خوب برای تبلیغات را گوشزد کردم اما مدیر آن شرکت اصرار به استفاده از تصاویر تکراری و یک متن کاملا معمولی برای تبلیغات را داشت.

نتیجه همان طور که حدس میزدم چنگی بر دل نمیزد تا اینکه بالاخره با اصرار من ، قبول کردند تا محتوای تبلیغاتی را تغییر دهیم. هنگامی که کمپین برگزار شد و مدیر آن مجموعه نتایج کاملا متفاوت را مشاهده کرد ، به وجود یک محتوای تبلیغاتی خوب برای تبلیغات در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی ایمان آورد.

شرکت و محصولاتی که تولید میشدند بسیار عالی بودند اما تبلیغات آنها ، این موضوع را برای مخاطبین آشکار نمیکرد و همین عامل باعث میشد تا آنطور که باید و شاید نتیجه نگیرند. از طرفی هر محتوای تبلیغاتی باید این قدرت را داشته باشد مخاطبین هدفش را درکیر خود کرده و درآنها حس کنجکاوی به وجود آورد.

اجازه دهید این موضوع را در مورد پیج اومترش بررسی کنیم. اگر شما صاحب کسب و کار اومترش بودید ، از کدام یک از دو گزینه زیر به عنوان محتوای تبلیغاتی کارتان استفاده میکردید و به نظر شما کدام مورد نتیجه بهتری داشت ؟

 • محتوای تبلیغاتی اول یک کلیپ از 3 دوست است که در حال خوردن ترشی های مختلف با هیجان هستند و یک مسابقه بین خودشان ترتیب داده اند و در طول مسابقه سعی میکنند شادی ، خنده و هیجان را در بین خودشان به مخاطب نشان دهند. آنها شروع به خوردن میکنند و در پایان ، یکی از آنها برنده میشود و شخص برنده شروع به صحبت میکند و پیج اومترش را معرفی میکند.
 • محتوای تبلیغاتی دوم یک چند عکس از محصولات اومترش است.

شما به عنوان مخاطب بیشتر درگیر کدام یک از محتواهای بالا میشوید؟ در زیر کدام محتوا دوستانتان را تگ میکنید ؟ کدام یک از محتواهای بالا را در پیج اینستاگرام و یا شبکه های اجتماعی  دیگر به اشتراک میگذارید؟ کدام محتوا باعث میشود که بیشتر کنجکاو شده و سری به پیج اومترش بزنید؟

پاسخ دادن به این سوالات خیلی نیاز به فکر کردن ندارد و طبیعی است که هرکسی محتوای شماره یک را ترجیح میدهد. این یعنی یک قلاب خوب. نکته دیگری که در مورد محتوای تبلیغات وجود دارد این است که هر قلاب تبلیغاتی تاریخ انقضا دارد. شما بعد از مدتی که از یک محتوا برای تبلیغات استفاده کردید ، به مرور تاثیرش را در جذب مخاطب از دست میدهد و باید محتوای جدیدی را برای تبلیغات در اینستاگرام بسازید.

شما برای ساخت محتوا و قلاب تبلیغاتی خوب چه ایده هایی دارید ؟

 

تبلیغات در اینستاگرام

چه زمانی تبلیغ کنیم ؟

نکته بعدی که در تبلیغات در اینستاگرام باید به آن دقت کنید ، زمان تبلیغ است. انتخاب درست این زمان تاثیر زیادی در نتیجه تبلیغات خواهد داشت. بهترین زمان برای تبلیغات در اینستاگرام ، زمانی است که افراد زیادی از کاربران اینستاگرام ، در حال  گشت و گذار در آن باشند که در ادامه بهترین ساعت ها و روزها برای تبلیغات را به شما معرفی میکنیم.

بهترین زمانهای تبلیغ عبارتند از :

 • روزهای شنبه تا پنجشنبه » ظهرها بین ساعت 12:30 دقیقه تا 13:30 / شبها بین ساعت 20 تا 23
 • روزهای جمعه و تعطیلات » ظهرها بین ساعت 12 تا 14

طبق تجربه چندساله در زمینه بازاریابی شبکه های اجتماعی ، زمان های ذکر شده بهترین زمان برای تبلیغات هستند

تبلیغات در اینستاگرام

کجا تبلیغ کنیم ؟

نکته دیگری که در تبلیغات اینستاگرام بسیار موثر است ، شناخت پیج هایی است که دارای مخاطب سالم و ایرانی هستند. مشکلی که اکثر افراد در تبلیغات اینستاگرامی دارند این است که تنها به تعداد فالورهای یک پیج نگاه میکنند. برای اینکه بدانید پیجی که برای تبلیغات انتخاب کرده اید ، مناسب است به موارد زیر دقت کنید .

 • تعداد فالورهای پیج
 • تعداد لایک پست های پیج : هنگام بررسی تعداد لایک ها ، تنها یک یا دو پست را بررسی نکنید. پست های مختلف  در زمان های مختلف را بررسی کنید. تعداد لایک یک پیج سالم اینستاگرام باید در حدود 10 درصد تعداد فالور هایش باشد. مثلا اگر پیجی 100 هزار نفر فالور داشت باید در حدود 7 تا 10 هزار لایک داشته باشد. البته تعداد لایک با توجه به موضوع پیج ها مختلف است ولی برای بررسی میتواینید این اعداد را ملاک قرار دهید.
 • تعداد کامنت ها
 • تعداد تبلیغات موجود در پیج : اگر پیجی تعداد زیادی تبلیغ را پشت سرهم قرار دهد ، بازدهی تبلیغات به شدت کاهش می یابد. بنابراین ، سعی کنید در پیج هایی که تعداد تبلیغ متوسطی دارند و همچنین تبلیغات آنها پست سر هم نیست ( یعنی بین هر تبلیغ حداقل یک پست محتوایی از مربوط به خود پیج منتشر شود ) تبلیغ کنید.

اینها مواردی هستند که باید در هنگام تبلیغات آنها را بررسی کنید. اینها تنها مواردی هستند که شما باید آنها را بررسی کنید. شما میتوانید در هنگام انتخاب هر پیج برای تبلیغ ، اسکرین شاتی از آمار اینسایت (Insight) پیج بگیرید که این آمار اطلاعات مفیدی را در مورد پیج به شما خواهند داد که در این مورد به صورت کامل در دوره ی آموزش حرفه ای تبلیغات در اینستاگرام صحبت کرده ام.

تبلیغات در اینستاگرام

آمار بگیرید

تبلیغات در اینستاگرام و در هر فضای دیگری نیاز دارد تا بعد از برگذاری کمپین ، بررسی و تحلیل شود. شما میتوانید با تحلیل تبلیغات و پیجتان ، هربار بهتر از قبل تبلیغات کنید و در نهایت سرعت رشد کسب و کارتان را بالا برده به تناسب آن ، سود بیشتری هم بدست آورید که به این مورد نیز در دوره آموزش حرفه ای تبلیغات ، به طور کامل پرداخته شده است.

تبلیغات در اینستاگرام

امید ، تلاش ، موفقیت

راه اندازی کسب و کار موفق و استفاده از تبلیغات در اینستاگرام برای رشد کسب و کار ، همه و همه نیازمند این هستند که شما شخصیتی قوی و پر امید داشته باشید و یادتان باشد موفقیت شما پست ترس های شما هستند…

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.