کسب درآمد از اینستاگرام (آموزش عملی و رایگان)

این روزها ، کسب درآمد از اینستاگرام تبدیل به یکی از مهم ترین مسائل در بین کسب و کارها شده است. همه میخواهند از فضای 32 میلیون نفری این شبکه اجتماعی محبوب در ایران استفاده کرده کسب درآمد کنند.

به عنوان کسی که تا کنون چندین پیج بالای 500 کا (500 هزارنفر) را رشد داده ام و همچنین مشاور بسیاری از برندها برای فعالیت در فضای مجازی بوده ام باید بگویم اگر کسی از این موقعیت عالی و فوق العاده برای رشد استفاده نکند، لگد به بخت خود زده است.

افراد بسیاری را میشناسم که با استفاده از اینستاگرام زندگیشان از این رو به آن رو شد. درآمد های چند ده و یا چند صد میلیونی در ماه حاصل چند ماه وقت گذاشتن برای یک پیج است. این همان فرصت طلایی است که از آن بریتان صحبت میکردم.

اکنون در این مقاله آموزشی میخواهم به شما در مورد کسب درآمد از اینستاگرام توضیح بدهم. به این امید که هرکس در هرجای کشور زیبایمان ایران، بتواند با کمی همت و تلاش و البته رعایت اصول ، درآمد فوق العاده ای را برای خود به وجود بیاورد.

در این مقاله چه خواهید خواند؟

 • نظر کسانی که این مقاله را خوانده اند
 • کسب درآمد از اینستاگرام ، واقعیت یا رویا؟
 • اینترنت ، معادله ها را به هم میریزد!
 • شما هم میتوانید
 • من کی هستم؟
 • روش های مختلف کسب درآمد از اینستاگرام
 • دانشی که لازم دارید
 • روش هایی که جواب نمیدن
 • داستان موفقیت خودم 
 • از کجا شروع کنیم؟
 • دانلود کتاب ” چطور به درآمد +30 میلیون تومان دراینستاگرام رسیدم ؟ “

 

کسب درآمد از اینترنت

کسب درآمد از اینستاگرام ، واقعیت یا رویا؟

کسب درآمد از اینستاگرام و  درآمد بالای پیج های خوب اینستاگرام، مواردی هستند که وقتی از آنها صحبت میکنم، بسیاری از افراد گارد گرفته و تصور میکنند چنین چیزی امکان ندارد. این طرز تفکر از کجا می آید؟ چرا بعضی ها تصور می کنند هرکس که درآمد بالای 50 میلیون تومان در ماه دارد ، پس یا پدر پولداری داشته و یا از راه های نادرست این پول را بدست می آورد.

اینترنت معادله ها را به هم میریزد!

زمانی که وارد دنیای مجازی می شوید همه معادله ها به هم خواهد خورد. اگر شما یک محصول 50 هزار تومانی را به 1000 نفر بفروشید در نهایت 50 میلیون تومان پول خواهید داشت. درصورتی که یک محصول 200 هزار تومانی را به 250 نفر بفروشید، باز هم 50 میلیون تومان پول خواهید داشت.

این قدرت اینترنت و فضای مجازی است که به شما کمک میکند بدون اینکه از جایی به جایی دیگر بروید به میلیون ها نفرانسان دسترسی داشته باشید و محصول و یا خدماتتان را به آنها عرضه کنید.

شما هم میتوانید

همانطور که قبل تر هم گفتم ، جمعیت افراد فعال در اینستاگرام در ایران ، به 32 میلیون نفر رسیده است. با این تفاصیر ، شما میتوانید با ساخت یک پیج 100 هزار نفری در چند ماه ، به جمعیت زیادی از افراد  علاقه مند به محصول و یا خدماتتان ، فروش های بینظیری را برای خودتان رقم بزنید.

 

کتاب آموزش اینستاگرام

من کی هستم ؟

ما انسان ها برای اینکه به یکدیگر اعتماد کنیم و حرف هم را بپذیریم، نیاز داریم تا بهتر نسبت به هم شناخت پیدا کنیم. این نیاز در مورد راه اندازی کسب و کار و اصولا کارهایی که درمورد پول هستند بیشتر هم میشود. به همین دلیل لازم میدانم تا قبل از صحبت درمورد مسائل دیگر رزومه کاریم را به شما معرفی کنم تا مرا بهتر بشناسید.

 • بیش از 10 سال فعالیت حرفه ای در زمینه دیجیتال مارکتینگ، سئو و طراحی سایت
 • فعالیت حرفه ای در زمینه تولید محتوا و فروش محصولات در شبکه های اجتماعی از سال 1391 تا کنون
 • راه اندازی و رشد انواع پیج های مختلف ( محتوا محور ، فروشگاهی و … ) با جذب مجموعا بیش از 3 میلیون فالوور فعال ایرانی 
 • مشاور تبلیغاتی گالری طلای سراج ( از جمله گالری های مشهور در ایران که با سلبریتی ها کار میکند )
 • مشاور تبلیغات، دیجیتال مارکتینگ و برندینگ شرکت هواپیمایی آترین سیر
 • مشاور تبلیغات و برندسازی شرکت هواپیمایی نیک پرواز کیش
 • مشاور و مجری بیش از 300 شرکت و مرکز مختلف درزمینه تبلیغات ، برندینگ و طراحی تبلیغاتی
 • مجری سئوی چندین سایت با موضوعات مختلف 
 • مجری و مشاور تبلیغاتی سلبریتی ها و خوانندگان ، مراکز و برندهای تجاری معروف
 •  …

روش های مختلف کسب درآمد از اینستاگرام

برای بدست آوردن پول از طریق اینستاگرام روشهای مختلفی وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما عزیزان مطرح خواهم کرد.

 • کسب درآمد از طریق تبلیغات
 • کسب درآمد از طریق فروش کالا یا خدمات
 • کسب درآمد از طریق همکاری درفروش
 • کسب درآمد از طریق برندینگ ( شیوه ی دیگر تبلیغات )

به طور کلی میتوانید از این چهار روش از اینستاگرام ، کسب درآمد کنید. اینکه کدام روش برای شما مناسب است ، بستگی به شرایط خود شما دارد. در ادامه محاسن و معایب هر مورد را به شما خواهم گفت. با توجه به آنها میتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که از کدام روش برای شروع کار استفاده کنید.

کسب درآمد از طریق تبلیغات 

محاسن :اگر سرمایه ی زیادی برای راه اندازی و شروع کار ندارید این گزینه بهترین گزینه برای فعالیت میباشد. شما یک پیج را راه اندازی خواهید کرد و درنهایت با تولید محتوا در مورد یک موضوع مشخص ( مثلا در مورد دانستنی های علمی ) ، مخاطبین علاقه مند را جذب خواهید کرد. زمانی که تعداد این مخاطبین به عدد خوبی برسد ، شما میتوانید از طریق تبلیغات برای مراکز مختلف از اینستاگرام کسب درآمد کنید.

جالب است بدانید در حال حاضر پیج هایی که در این حوزه فعالیت میکنند ، درآمدی بین 2 تا مثبت 100 میلیون تومان درماه دارند. شاید تعجب کنید اما این اعداد واقعی هستند. در مورد اینکه چطور چنین چیزی امکان دارد هم در کتاب ” چطور به درآمد +30 میلیون تومان در اینستاگرام رسیدم ” و هم در پکیج کامل ” اینستاگرامر شوید ” توضیح داده ام .

از جمله محاسن دیگر این روش این است که هنگامی که پیج شما به تعداد قابل توجهی از مخاطبین رسید ، قدرت این را دارید که محصولات را نیز درآن برای خودتان بفروشید. هم برای دیگران تبلیغ میکنید و هم برای محصولات خودتان!

معایب :این روش کم ترین هزینه را برای شما خواهد داشت اما از جمله معایب آن میتوان به زیاد بودن زمان گرفتن نتیجه اشاره کرد. در این روش شما باید چند ماه زمان گذاشته و به صورت مستمر فعالیت کنید که البته به نظر من این عیب نیست. چرا که کسب و کارهای اینترنتی بعد از مدتی طوری برای شما پولساز خواهند بود که تمام زمان های ابتدایی کارتان را جبران خواهند کرد.

کسب درآمد از طریق فروش کالا یا خدمات

محاسن :بهترین حسن و مزیت فروش محصول و یا خدمات در فضای شبکه اجتماعی این است که خیلی سریع به سود میرسد. شما تبلیغ میکنید ، مخاطبین علاقه مند به محصولتان را جذب میکنید و در نهایت محصول ( کالا و یا خدمات ) را به آنها معرفی میکنید. خود من در ابتدای شروع فعالیتم از طریق ارائه خدمات طراحی گرافیک تبلیغاتی درآمد بسیار خوبی را بدست آوردم.

معایب : از جمله معایب اینکار میتوان به دو مورد اشاره کرد. کسانی که میخواهند در حوزه فروش محصولات فیزیکی مانند زیورآلات و پوشاک فعالیت کنند اید این را بدانند که بخشی از درآمد آنها همیشه برای تهیه و شارژ دوباره محصول خواهد رفت. مثلا اگر یک پیراهن 70 هزار تومانی را میفروشید شاید 20 هزار تومان آن سود باشد که این درآمد شما را تحت تاثیر قرار میدهد. این درحالی است که افرادی که در زمینه تبلیغات فعالیت میکنند تمام درآمدشان سود است چرا که آنها تنها انرژی و وقتشان را تبدیل به پول می کنند.

مورد دوم نیز اینجاست که شما باید همیشه برای محصولاتتان تبلیغ کنید. این یعنی بخشی از درآمد که معمولا 30 درصد آن است را باید برای تبلیغات کنار بگذارید. البته این را هم بگویم اگر شما 100 هزار تومانبرای  تبلیغ هزینه میکنید ، با تبلیغات درست میتوانید به راحتی مشتری های جدید بدست آورده و سود خوبی را بدست بیاورید. ضمنا زمانی که پیج به چند ده هزار نفر رسید ، هنگامی که شما محصولاتتان را شارژ میکنید ، روی هوا تمام میشوند. پس خیلی به این مورد به چشم عیب نگاه نکنید. تبلیغات هزینه نیست!

کسب درآمد از طریق همکاری در فروش

محاسن : در این روش نیز شما باید همانند روش اول که توضیح دادم در ابتدا یک پیج با تعداد فالوور بالا داشته باشید. شاید بتوان گفت این روش روشی اضافه برای کسب درآمد از اینستاگرام به شمار می آید. سایت هایی هستند که شما ازطریق آنها میتوانید محصولاتشان را بفروشید و آنها نیز در عوض به ازای هر فروشی که ازطریق شما صورت میگیرد ، به شما درصد یا همان پورسانت میدهند.

مثلا من یک پیج دارم که تعداد مخاطبین آن به 200 هزار نفر رسیده است. با قرار دادن بنر های تبلیغاتی محصولات این سایت ها در استوری ، محصولات را فروخته و به ازای فروش هر محصول پورسانت دریافت میکنم.

معایب :سود حاصل از این روش عدد قابل توجهی نیست وبه همین دلیل بسیاری از افرادی که در اینستاگرام ، کسب درآمد میکنند ، این روش را دوست ندارند و ترجیح میدهند از روش های دیگر برای درآمدزایی استفاده کنند.

کسب درآمد از طریق برندینگ 

محاسن : این روش بسیار پولساز و پر سود است. در این روش شما تبدیل به یک شخص مشهور در سطح شبکه اجتماعی اینستاگرام خواهید شد. افرادی که کلیپ های طنز پر میکنند و ای در مورد محصولات آرایشی و بهداشتی بلاگری میکنند ، از این شیوه استفاده میکنند. چنین افرادی برای تبلیغات اعداد قابل توجهی را از شرکت ها و مراکز مختلف دریافت میکنند.

معایب : در این روش هرکسی نمیتواند فعالیت کند. همه شهرت را دوست ندارند و بسیاری هم شرایط و هنر اینکار را بلد نیستند. به طور کلی کار هر کسی نیست.

دانشی که لازم دارید

همانطور که میدانید برای کسب درآمد از اینستاگرام ، همانند همه کارهای دیگر نیاز است تا دانش این کار را یاد بگیرید. منظور از دانش و علم این نیست که قرار است آپولو هوا کنید! اگر شما هم کار با نرم افزارهای مورد نیاز و روش ها و ترفند ها را یاد بگیرید ، در نهایت همان نتایج مثبتی را خواهید گرفت که من و همه دانش آموختگان من تا کنون گرفته اند.

برای کسب درآمد از اینستاگرام ، فرقی نمیکند کجای ایران هستید. شمال، جنوب، شرق، غرب، هیچ فرقی نمیکند. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید یکی از دانش آموختگان من اهل یکی از روستاهای جنوب کشور است و جالب تر اینجاست که او در حال حاضر از طریق اینستاگرام درآمدی بیش از 20 میلیون تومان در ماه دارد.

روش هایی که جواب نمیدن

شاید در مورد ربات ها، خرید فالوور، پیج و روش هایی که معمولا سایت های مخلف آنها را به کاربرانشان پیشنهاد میدهند برخورده باشید. این روشها از نظر من شیوه جدید کلاه گذاشتن سر مردم و افرادی است که دانش کافی را نداشته و میخواهند یک شبه به نتیجه برسند.

بارها گفته ام ، هیچ کدام از پیجهای اینستاگرام که در حال حاضر به صورت حرفه ای و قوی در حال فعالیت هستند، از این روشها برای بالابردن مخاطبینشان استفاده نکرده و نمیکنند. اگر باور نمیکنید میتوانید از خودشان بپرسید.

در فضای اینستاگرام ما به دنبال جذب افرادی هستیم که به موضوع پیج و یا محصول ما علاقه مند هستند. در این صورت است که میتوانیم در نهایت برای مراکز مختلف تبلیغ کرده و یا محصولمان را به فروش برسانیم. استفاده از روش هایی که در ابتدا از آنها نام بردم ، بیشتر شبیه این هستند که شما پولتان را در جوب بریزید.

سایت ها و پیج های مختلف با هزار ترفتند و برای پر کردن جیب خودشان ، در نقش گرگ اما در لباس شنل قرمزی ظاهر میشوند تا پول شما را گرفته و در نهایت چیزی بی ارزش را در اختیار شما  قرار دهند. رشد دادن پیج و فروش محصول راه و روش خودش را دارد و اگر به همین سادگی ها بود ، قطعا هرکسی یک پیج چند صد هزار نفره را رشد داده و درآمد میلیونی برای خودش به وجود می آورد.

داستان موفقیت خودم 

شاید برایتان جالب باشد اگر داستان موفقیت من در اینستاگرام را بدانید. داستانی که با ارائه خدمات طراحی گرافیک شروع و با تبلیغات و فروش محصول و سرمایه گذاری در پیج های مختلف همچنان ادامه دارد. این داستان را به صورت کامل در کتاب ” چطور به درآمد +30 میلیون تومان در ماه رسیدم؟ ” توضیح داده ام . علاوه بر این ، با خواندن این کتاب به صورت کامل برای  مقدمه و شروع کار آماده خواهید شد.

از کجا شروع کنیم؟

برای شروع کسب درآمد از اینستاگرام ، پیشنهاد میکنم در ابتدا حتما کتاب زیر را دانلود کرده و آن را مطالعه کنید. این شروع دانشی است که شما باید یاد بگیرید. به شما قول میدهم بعد از خواندن این کتاب الکترونیک ، شور و اشتیاقتان برای شروع فعالیت چند برابر خواهد شد. کتاب زیر نسخه pdf بوده و شما میتوانید در تمام دستگاه ها، اعم از موبایل، تبلت و لب تاپ، آن را مطالعه کنید.

 

درآمد اینستاگرام

دانلود کتاب ” چطور به درآمد +30 میلیون تومان دراینستاگرام رسیدم ؟ “

برای دانلود کتاب روی دکمه زیر کلیک کنید. بعد از باز شدن صفحه معرفی کتاب ، میتوانید در انتها با وارد کردن مشخصات ، یعنی نام و نام خانوادگی و شماره تماس ، کتاب را دانلود کنید.

برای دانلود کتاب اینجا کلیک کنید

 

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.