راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون (روش عملی)

این روزها با بالارفتن قیمت دلار و رکود اقتصادی که در کشور وجود دارد ، بسیاری از مردم به دنبال این هستند تا با اندک سرمایه ای که دارند کسب و کاری را ایجاد کرده و بتوانند درآمد خوبی از آن داشته باشند. به همین منظور در این مقاله میخواهیم به بررسی روش هایی برای راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون تومان بپردازیم که در نهایت میتوانید به صورت عملی از آنها استفاده کرده و با پشتکار به نتیجه مطلوب برسید.

در این مقاله با چه مطالبی آشنا خواهید شد ؟

 • راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون؟ چطور امکان دارد؟
 • چه مدل کسب و کارهایی با سرمایه کم بیشتر جواب خواهد داد ؟
 • مهارتی را به صورت حرفه یاد بگیرید
 • یک کسب و کار اینستاگرامی راه بیندازید
 • یک کسب و کار تلگرامی راه بیندازید
 • وب سایت راه بیاندازید

 

راه اندازی کسب و کار با 20 میلیونراه اندازی کسب و کار با 20 میلیون؟ چطور امکان دارد؟

راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون ، آن هم کسب و کاری که در نهایت بتواند برای شما درآمدی به اندازه +10 میلیون تومان در ماه را به همراه داشته باشد ، شاید کمی به دور از واقعیت باشد اما این گونه نیست. بارها به خود من ثابت شده است که اگر بتوانیم خوب فکر کنیم و درست عمل کنیم با سرمایه ای کمتر از 20 میلیون تومان هم میشود کسب و کاری را راه اندازی کرد که بتواند درآمد بسیار عالی را به ما بدهد.

در حقیقت کسی که بتواند از 10 میلیون تومان درآمد کسب کند میتواند با یک میلیارد هم درآمدی چند برابر به دست آورد. در نتیجه همه چیز به درون شما و فکر شما برمیگردد. در این مقاله سعی دارم بیشتر به شما سرنخ بدهم تا فکرتان کاملا باز شود و بدانید که میشود با درست فکر کردن از هز مقدار پولی ، پول بدست آورد.

چه مدل کسب و کارهایی با سرمایه کم بیشتر جواب خواهد داد ؟

قبل از هرچیز باید به این سوال پاسخ بدهیم که با سرمایه کم چه مدل کسب و کارهایی را میتوان راه اندازی کرد تا به ما درآمـد خوبی را در پایان ماه بدهند. بسیار واضح است که در وضعیت و شرایط اقتصادی فعلی کشور اگر شما بخواهید یک کسب و کار فیزیکی راه بیاندازید ، باید هزینه هـای زیادی را صـرف اجاره کردن مغازه ، خرید محصول ، هزینه جابه جایی محصول و همچنین تبلیغات بپردازید.

جالب تر اینجاست که هیچ تضمینی وجود نخواهد داشت که شما به موفقیت رسیده و بتوانید به استقلال مالی برسید. با توجه به نکات گفته شده ، باید فکر راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون تومان در بازار فیزیکی را از ذهنتان خارج کنید. حال سوال اینجاست که چه کاری درست است؟ در ادامه راجع به اینکه در شرایط فعلی انجام دادن چه کاری بهتر است بیشتر صحبت خواهیم کرد.

مهارتی را به صورت حرفه یاد بگیرید

اگر بخواهم به عنوان یک دوست به شما توصیه ای بکنم ، قطعا خواهم گفت که بهترین راه برای کسب درآمد میلیونی و میلیاردی این است که مهارتی را آموخته و در آن مهارت تبدیل به یک برند شوید. اگر من در حال حاضر 20 میلیون تومان سرمایه داشتم ، قطعا برای یادگیری مهارتی که به آن علاقه و یا در آن استعداد دارم ، هزینه میکردم. شاید این هزینه به چشم بسیاری از افراد پول هدر دادن باشد اما من از زاویه ای دیگر به ماجرا نگاه میکنم.

من هزینه میکنم تا سرمایه گذاری کنم. سرمایه گذاری من خرید کالا و بعد فروختن آن با قیمتی بالاتر نیست بلکه آموختن یک مهارت است. این همان روشی است که خود من با استفاده از آن به درآمد رسیدم و کارم را با آن شروع کردم. اگر شما مهارتی را بیاموزید از چند جهت به نفع شما خواهد بود.

 1. میتوانید با استفاده از مهارتتان کسب درآمد کنید
 2. میتوانید مهارتتان را به افراد دیگر آموخته و از این روش هم کسب درآمد کنید
 3. با برند سازی شخصی و کسب مهارت میتوانید به یک شخص مشهور در زمینه مهارتی که آموخته اید تبدیل شده و همه ی شرکت ها و مراکز مختلف به دنبال جذب شما خواهند بود

برند سازی شخصی یعنی چه ؟ 

اجازه دهید مفهوم برندسازی شخصی را اینطور برای شما توضیح بدهم. قطعا برای شما هم پیش آمده است که بخواهید یک کالا را خریداری کرده و به دنبال این باشید که برند و نام تجاری آن محصول را بشناسید. مثلا فرض کنید شما به یک فروشگاه رفته اید تا پفک بخرید. تصور کنید در قفسه ی فروشگاه پنج برند مختلف وجود دارند که 2 تا از آنها برند هایی هستند که شما آنها را میشناسید و به آنها اعتماد دارید. در چنین شرایطی احتمال اینکه شما یکی از دو برند مشهور را بردارید بسیار بالاتر است. در مورد برند سازی شخصی نیز همینطور است. 

شما سرمایه گذاری کرده و مهارتی را می آموزید و سعی میکنید با خدمات و خوب و تبلیغات درست و با استراتژی که برای خودتان و اسمتان انجام میدهید ، خودتان را در چشم افرادی که به مهارت شما نیاز دارند به عنوان یک متخصص  نشان دهید. همه اینها برای این است که اسم شما روی زبان ها بیوفتد و به عبارتی برند شوید. دقیقا مانند همانند تعمیرکار اتومبیلی که همه شهر او را به خوب بودن کارش میشناسند. مثلا میگویند استاد محمد بهترین تعمیرکار شهر است. استاد محمد برند سازی شخصی است که او با مهارتی که دارد برای خودش ساخته است.

یک کسب و کار اینستاگرامی راه بیندازید

برای راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون روش های دیگری نیز وجود دارد که از جمله ی آنها میتوان به استفاده از شبکه های اجتماعی اشاره کرد. در بخش قبل راجع به برند سازی شخصی و آموختن یک مهارت صحبت کردیم . جالب است بدانید یکی از روشهایی که به شما کمک میکند تا خودتان را به عنوان یک متخصص در زمینه کاریتان معرفی کنید ، شبکه های اجتماعی هستند.

اینستاگرام یکی از همین شبکه های اجتماعی است که خوشبختانه در ایران نیز کاملا جا افتاده است. از جمله کارهای دیگری که برای راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون تومان میتوانید انجام دهید این است که از روش های مختلف کسب درآمد در اینستاگرام استفاده کنید. با توجه به تجربه ای که بعد از شروع فعالیت حرفه ای هم از سال 2013 تا کنون ، در اینستاگرام  بدست آورده ام میتوانم بگویم که یکی از بهترین بستر ها برای تبلیغات و کسب درآمد است که هرکسی میتواند از آن استفاده کند.

شاید برای شما غیرقابل باور باشد ولی در همین شبکه اجتماعی ، پیج هایی فعالیت میکنند که از طریق تبلیغات درآمدی بالغ بر 100 میلیون تومان در ماه دارند. در مورد اینکه خود من چطور توانستم به درآمد + 30 میلیون تومان در ماه برسم و اینکه چطور همچین چیزی امکان پذیر است در ویدیویی که در لینک زیر قرار دارد کاملا توضیح داده ام.

درآمد از اینستاگرام ( داستان واقعی راه اندازی کسب و کار 30 میلیون تومانی من در یک ماه ) 

یک کسب و کار تلگرامی راه بیندازید

یکی دیگر از روش هایی که به شما در راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون تومان کمک میکند ، استفاده از شبکه اجتماعی تلگرام است. کاربران تلگرام بعد از فیلتر شدن در اواسط سال 1397 ، به شدت ریزش داشتند اما نکته جالب اینجاست که بعد از گذشت مدتی کوتاه ، طبق تحقیقات انجام شده چیزی در حدود 87 درصد کاربرانی که از این شبکه اجتماعی کوچ کرده بودند و یا در استفاده و متصل شدن به آن دچار مشکل شده بودند ، به تلگرام بازگشتند. این یعنی شما میتوانید بدون توجه به فیلتر شدن تلگرام در ایران ، میتوانید از این شبکه اجتماعی برای کسب درآمد استفاده کنید.

ازجمله کارهایی که میتوانید برای کسب درآمد در تلگرام انجام دهید میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 • تبلیغ و فروش محصول
 • راه اندازی کانال تلگرام و تولید محتوا ، جذب مخاطب و در نهایت کسب درآمد از طریق تبلیغات و یا فروش محصول

 

وب سایت راه بیاندازید

از جمله کارهای دیگری که میتوانید برای راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون تومان انجام دهید این است که یک وب سایت راه اندازی کنید. البته این را بگویم راه اندازی وب سایت بسیار تخصصی تر از راه اندازی کسب و کار در شبکه های اجتماعی است و پیشنهاد میکنم اگر میخواهید در این زمینه شروع به فعالیت کنید حتما با کسی که به صورت حرفه ای در این زمینه تخصص دارد ، یک جلسه مشاوره ای داشته باشید تا سرمایه تان را به اشتباه و در جای نادرست به هدر ندهید.

وب سایت ها انواع مختلفی دارند و هرکدامشان در زمینه های مختلفی فعالیت میکنند. بعضی ها با تولید محتوا و جذب مخاطب از طریق موتورهای جستجو مانند گوگل سعی بر این دارند که با تبلیغات درآمد خوبی را به دست بیاورند و بعضی دیگر به دنبال ارائه محصولات و خدمات خود به مشتری ها هستند. اینکه شما در چه حوزه ای میتوانید وارد شوید و بهترین حوزه برای راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون کدام است نیاز به مشاوره دارد و چیزی نیست که بتوان در قالب یک مقاله در سایت ، آن را قرار داد.

راه اندازی کسب و کار با 20 میلیون

فرم درخواست مشاوره

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.